| maxtersup a întrebat:

Salut TPU!
Ma gandeam sa imi cumpar, din banii de bursa un iphone 15. La altex e 4200 ron si pe ceva site gasit de pe compari.ro tech100 e la 3600.

Cum e la Altex promotia aceea cu 2 x diferenta ma gandeam daca pot face rost de o reducere cumva. Am verificat conditiile de pe site si s-ar incadra.

E vreo scamatorie Sau chiar functioneaza?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ce spui e corect, acționează, n-ai ce pierde!

| maxtersup explică (pentru sierra1):

Faza e ca trebuie sa cumpar produsul iar apoi in termen de o saptamana sa Le trimit email cu dovada ca am gasit altundeva mai ieftin si sa aprobe ei. Imi e sa nu gaseasca ei ceva neinregula cu site-ul Acela si sa nu Mai imi dea de 2x diferenta. Oricum, am destul timp sa ma cert cu ei, dar daca are cineva experienta cu aceasta promotie as aprecia mult un feedback. laughing

| sierra1 a răspuns (pentru maxtersup):

Si dacă nu-ți dau nimic, tot l-ai luat mai ieftin. Nu?

| maxtersup explică (pentru sierra1):

Pai nu... laughing Daca il iau de la Altex e 4200, daca il iau de la Tech 100 e 3600 iar daca il iau cu promotia aceea de x2 diferenta de la Altex ajunge la 2400 de lei.

| sierra1 a răspuns (pentru maxtersup):

Păi da! Si dacă nu-ți dă altex nimic, tot l-ai luat mai ieftin.

Nu?

| maxtersup explică (pentru sierra1):

Pai nu, ca l-am luat la 4200 cand puteam sa il iau la 3600 de pe tech 100 laughing)

| sierra1 a răspuns (pentru maxtersup):

Nene, ai probleme la ințelegerea unui text.

E(ști) ca-n bancu' ăla cu "iți bate lanțul"

| maxtersup explică (pentru sierra1):

Cum spui tu.

| adryang78 a răspuns:

Îți spun eu cum funcționează "promoția" asta la Altex. Produsele pe care le vând ei nu se mai vând în altă parte. Au exclusivitate pentru ele. Poate ai găsit un iPhone la fel, dar nu EXACT la fel, înțelegi ce spun? Undeva, este o mică diferență între ce ai găsit la Altex și ce ai găsit pe acel site. Pentru această diferență între produse nu ți se aplică promoția. big grin

| Justasimplequestion a răspuns:

De ce nu ti ei un iphone 13 si mai ramai si tu cu 1000 lei in buzunar, nu cred ca bursa se ia atat de usor, si mai suporta update pana in 2026 telefonul, cine stie cate se pot intampla in 2 ani... pe partea de stocare are aceeasi memorie ca iphone 15 5g refresh rate nu stiu dar are ultimul model de ios si eu cred ca e de ajuns si e mai ieftin cu 1000 de lei, de 1000 de lei te imbraci calumea happy