| XDeiutzaX a întrebat:

mi-as dori mult sa aflu despre facultati foarte bune+foarte multe detalii si foarte multe poze(facultati din Romania)si vreau si recomandarile voastre. Cea mai buna facultate care sa respecte regulile de mai sus primeste funda si vot.Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Nu cred ca exista vreun clasament al facultatilor. In cel mai rau caz exista, probabil, un clasament al celor mai cautate de catre studenti sau un clasament al universitatilor.
Cea mai buna Universitate din Romania este, din cate stiu eu, Universitatea din Bucuresti urmata la mica diferenta de Politehnica.
Iar ca si facultati cautate de studenti sunt cele care iti ofera si oportunitati de angajare profitabile in tara noastra, cum ar fi cele economice, de informatica, de marketing, finante sau management.
Nici facultatile cu profil socio-uman nu stau prea rau in preferintele viitorilor srudenti, insa nu sunt prea cautate de angajatori.
Sper ca te-am ajutat.
Numai bine!