| Mihai7521 a întrebat:

prin ce metode as putea face bani la varsta de 15 ani? In afara sa cer bani de la parinti sau de la rude, tocmai de asta va intreb. Si nu veniti cu raspunsuri de genul sa plimb cainele vecinului cand e plecat contra cost sau sa vorbesc cu parintii sa ii ajut la treburi mai grele si sa ma plateasca, chestiile astea nu le mai face nimeni, nu mai suntem in anii 90. De felul meu ma tin de treaba si sunt serios, vreau sa strang bani de un telefon. Si de asemenea nu imi spuneti sa invat mai bine si sa am note mari ca sa imi cumpere parintii ce vreau eu. De preferat metode legale ce nu implica un briceag

1 răspuns:
| Anonimulllllllll a răspuns:

Bună.Sora mea are 16 ani și a lucrat toată vara, însă nu știu daca e o problema faptul că ai 15. Ea s-a angajat la Betty Ice, vinde inghetata.Mi se pare foarte ok la varsta asta.Primeste salariu 10 milioane pe luna, ceea ce este chiar foarte mult.Depinde si de programul pe care ti-l alegi, ea a vrut sa se duca de dimineata pana seara. Face asta doar in timpul verii pentru ca nu ar fi posibil odata cu inceperea scolii. Iubitul ei de aceeasi varsta lucreaza ca ospatar si primeste la fel de multi bani, insa ai nevoie si de ceva indemanare pentru asta.Sora mea a mai incercat si la pliante,(sa la imparta pe strada) si a fost platita cu 30 de lei ora.Cam asta ai putea face