| Freky229 a întrebat:

Se castiga bine ca Actor in Romania?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca reusesti sa dovedesti ca esti un actor desavarsit, chiar foarte bun ceea ce iti confera/acorda meritul de a fii distribuit in cat mai multe roluri principale. big grin

| PersonajFictiv a răspuns:

Am auzit o gluma, era ceva de genul :

"M-am intalnit cu un cersetor si m-a intrebat cu ce ma ocup, eu i-am zis ca sunt actor, s-a uitat un pic la mine, s-a intristat si mi-a dat 10 lei. "

Acum nu stiu cat de bine se castiga,depinde de mai multe.
Dar, cauta acel tip de actor de care vrei tu sa devii si, intereseaza-te de viata lui, gen, ce casa are, ce masina, cat castiga ( nu o sa fie ceva exact dar orientativ).

| Kogaion a răspuns:

Depinde ce actor vreai sa te faci, daca vrei sa intri in televiziune se castiga de la cateva mii la peste 10 mii de euro. Daca intri in teatru si film(cu siguranta aici vei intra prima oara) vei castiga in jur de 1.800 de lei pe luna la inceput si vei ajunge pana pe la vreo 3-4 mii de lei dupa vreo 20 de ani(cum este ponderea de acum).