| georgege a întrebat:

Sper c-am ales bine categoria "Finaciar". Am 17 ani împliniți și zilele ce vin vreau să merg să-mi fac un card de minori pe care să-mi fie virată și alocația. Am două întrebări :

1. Fiind minor eu m-ai am niște surse de venit de pe ici-colo, pot depune banii în cont, oricând fără un adult? Gen am 200 lei bani în mână, pot să merg la bancă să mi vireze în cont? (*fiind minor cum ziceam)

2. Cu acest card, se pot face achiziții de pe internet? Nu vreau să bag la pariuri sau altele, vreau să-mi cumpăr haine de pe anumite site-uri pe care se pot plătii doar cu cardul. Spre exemplu : Zara.

Mulțumesc! Cel mai bun răspuns primește fundă!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Cardul il poti face doar in prezenta unui parinte dar banii ii poti depune cum vrei tu si de asemenea sa-i scoti.
2. Pentru plata pe internet trebuie inrolat 3 D Secure sau o alta firma agreata de banca respectiva. Cum cardul este emis pe numele tatalui (mamei) va trebui ca respectivul parinte sa accepte asta ca sa poti plati.