| Vulpitzza a întrebat:

stie cineva daca pot trimite euro de pe telefon pentru Bitcoin? Dau funda

1 răspuns:
| ahflorinash a răspuns:

Cum să cumpăraţi bitcoin
În primul rând trebuie să transferaţi suma de bani dorită în contul dvs. BTC X Change. Pentru aceasta, este nevoie să fiţi autentificat în contul dumneavoastră BTC X Change, să accesaţi secţiunea Depunere şi să selectaţi metoda pe care o preferaţi pentru transferul de fonduri. Veţi primi un cod de referinţă format din 11 cifre şi date referitoare la contul nostru unde trebuie depuşi banii. Odată ce vom primi suma în cauză, vom credita contul dumneavoastră şi imediat puteti cumpăra BTC. Această operaţiune de cumpărare este simplă: trebuie să accesaţi secţiunea Vânzare/Cumpărare şi să plasaţi o comandă instantanee, prin intermediul căreia veţi achiziţiona BTC la preăul cel mai mic oferit de piaţă. Totodată, puteţi plasa o comandă cu preţ prestabilit, diferită de comanda instantanee, fiind necesar să precizaţi preţul pe care sunteţi dispus să-l oferiţi pentru a cumpăra BTC.

Achiziţia de BTC este simplă:
va creaţi un cont;
realizaţi un depozit prin SEPA, prin transfer bancar sau printr-o altă metodă;
Odată ajunsă suma în cont, veţi putea cumpăra BTC prin accesarea secţiunii Vânzare/Cumpărare.
După ce aţi achiziţionat cu succes BTC, puteţi să-i retrageţi, să-i stocaţi în computerul dvs. sau să-i trimiteţi oriunde pe glob. happy