| Barb0Senpai a întrebat:

Sunt la liceu in clasa a 11-a si as vrea sa fac niste bani. Ma gandeam sa ma angazej la mcdonalds sau kfc. As vrea sa stiu si eu mai multe despre job, salariu, ce lucrezi si daca ma pot angaja daca inca nu am 18 ani.

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Da, te poti angaja cu norma redusa. Cel mai bine ar fi sa pregatesti un CV si sa mergi la Mc sau la alte firme unde te-ai gandit. Chiar daca nu ai mare lucru de scris in CV, asta e procedura. Daca locuiesti intr-un oras mai mare poate gasesti loc de munca part time mai bun decat la Mcdonals. Incearca sa cauti pe net sau prin ziare

1 răspuns:
| Ady00000 a răspuns:

Invata in pana mea pentru bac, altfel la kfc putrezesti! Am fost trecut si eu prin astea, vorbesc din experienta!