| CristiEND a întrebat:

Salut TPU! Unde gasesc si eu pe cineva sa-mi creeze un site contra cost? Multumesc!

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce fel de site discutam, despre ce buget?

| CristiEND explică (pentru GabiDumitrescu):

Https://sabloane.webwave.ro/b3vmrm fix asa doar ca modificari ale numelor si descrieri etc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CristiEND):

Deci cel mai probabil ai nevoie de un WordPress pus pe un hosting, cumparat domeniu, configurat una-alta. Vrei factura pe firma? Care e bugetul disponibil?

| CristiEND explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu vreau factura pe firma! cumpar domeniu tot!
Depinde daca este realizat cum trebuie site-ul ofer cat se cere! Fa-mi un pret la o prev. al sablonului astuia https://sabloane.webwave.ro/b3vmrm

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CristiEND):

Pai care e scopul final al site-ului? Si de multe ori daca te bucuri ca ti se cer cateva sute de euro in loc de 1-2-3000, intr-un final s-ar putea sa ai pe termen lung costuri de intretinere care pe un an-doi sa iti depaseasca cu mult varianta optiunii care initial pare mai scumpa. P.S. Daca vrei site-ul pentru a fi folosit ca imagine a firmei tale, domeniu - hosting - design se pot trece la cheltuieli. Deductibile!

Răspuns utilizator avertizat
| Sistemulxxl a răspuns:

Depinde de complexitate. Daca vrei un site ca Facebook te cauti de cateva sute de mii de euro.

| dullcat a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Facebook e o platforma de social media, nu un website. https://mediaboom.com/news/website-vs-social-media/