| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, as dori sa stiu unde si cum se vand legumele precum ceapa, pepeni, varza etc cumparate prin sate de la fermierii care le cresc.

Sa fiu mai exact, oamenii de la tara cresc cateva tone de legume si le vand in vara/toamna unor alti oameni care cauta astfel de marfa prin toata tara. Intrebarea mea, daca stiti raspunsul, este:
Unde si cum le vand mai apoi?

1 răspuns:
| PIPER23 a răspuns:

Mini-marketurilor, si indeosebi restaurantelor, iar probabil multi au afaceri personale.