| Syrten a întrebat:

Vreau sa inchiriez o garsoniera prin intermediul unei agentii.
Chiria este 200 €, garantia si comisionul agenției la fel.
Asta este tot ce plătesc sau o să mai apară pe parcurs taxe din partea garanției? Ei mi-au spus că asta e singura plată.
Mă poate lămuri cineva?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da agentia nu te tepuieste, o luna avans apoi luna curenta platita si taxele pentru imobiliara

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu merge pe vorbite, citește contractul cu firma aia, vezi ce zice

| alina2k18 a răspuns:

Da, sunt singurele taxe, dar din cate stiu comisionul agentiei era 50% din valoarea chiriei.

| Bizon95 a răspuns:

PRACTIC agentia face un lucru si doar un singur lucru:
TE PUPA CU PROPRIETARUL GARSONIEREI
dupa aia NU mai au pentru ce sa ceara bani... FIZIC

| MagicOneT a răspuns:

Daca ai intrebat la agentie si ti-au zis ca n-o sa mai fie taxe, aia e. In momentul in care semnezi contractul, il citesti mai cu atentie ca sa nu ai surprize.

| Elelei a răspuns:

Fata de agentie, nu vei mai plati nimic.
Dar cred ca stii ca vei plati tot ce consumi: apa, gaz, energie electrica, gunoi, lift (daca este), etc.