| Anonimboy17year a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa ma apuc de un mic "bussines", un mic fast food, cu livrare la domiciliu si sala de mese, am planul facut in proportie de 85%, ma puteti ajuta cu ceva sfaturi? Idei de unde pot achizitiona instrumentele necesare afacerii? Am un spatiu sa-l iau in chirie in centru orasului Roman, Neamt. Ce sfaturi si idei imi puteti da?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sfatul este "tara moare baba se piaptana."
E greu sa reusesti in aceasta breasla daca nu ai reclama tare din spate, mai ales cu opneneti inscrisi in foodpanda etc

| Anonimboy17year explică (pentru Simpatic):

Nu e vorba ca se piaptana baba, tara poa sa arda, asta e placerea mea, foodpanda e deja in oras, un contract mai trebuie, desi ma gandesc sa-mi iau un corsa si.un sofer sa livreze, vedem cum facem, reclama este, crede.ma, doream sfaturi de la o persoana in domeniu eventual, s.au macar una care stie cum sta treaba, restul e tam tam...

| Anonimboy17year explică (pentru Simpatic):

Dar a fost simpatic raspunsul...winking

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimboy17year):

Din pacate iata ca nu sunt aici antreprenori in fast food, dar sunt sigur ca te vei descurca si singur!