| Anonimu1994 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu unde ma pot angaja sau lucra la 14-15 ani.

Tin sa mentionez ca nu imi pasa cat venit OBTIN DOAR SA CASTIG SI EU PUTINI BANI SI SA FAC CEVA MAI "PRODUCTIV".

5 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Poți încerca la McDonalds, KFC, Mega Image, Carrefour etc

| AlexisAlexx a răspuns:

Poate ospatar sau ceva la bucataria unui restaurant sa speli vase

| Yurisa a răspuns:

Împarte pliante

| FreddieM a răspuns:

Parerea mea e sa cauti ceva care sa te ajute sa-ti descoperi abilitatile si sa-ti formezi o profesie, nu un serviciu cu castig imediat fara sa stii sa faci nimic ca trec anii si constati ca de fapt nu ai facut altceva decat sa pierzi timpul la joburi de astea rapide. Poti opta in multe domenii, cauta putin si vei vedea ca sunt multe companii care cauta colaboratori cu zero experienta in vederea pregatirii lor profesionale. Dupa ce treci de perioada de,, instructie"" drumul spre succes e garantat. Daca mai vrei detalii sunt la dispozitia ta. Iti urez sa decizi corect. Pa

| Cduncfujndf a răspuns:

E cam greu să lucrezi la vârsta asta, vârsta legală este de 16 ani. Dar poți să încerci să lucrezi la o tarabă sau ceva de genul ăsta. Știu o fată de 16 ani care lucra la o tarabă de înghețată.
Sau poți lucrezi ca distribuitor de pliante/ reviste de la magazine.