| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 si da stau pe bani parintilor si mie jena sa le cer bani.

Vreau sa fac si eu bani mei, primul meu ban sa stiu ca am lucrat pentru bani aia. Am cautat pe google, am vrut sa ma angajez da au zis ca sunt minor si tanar. Va rog idei vreau sa-mi castig bani pentru falcultate si sa le dau si bunicilor mei.

P.S. Vreau sa-i dovedesc tatalui meu ca pot sa-mi castig si eu bani mei sa nu mai aud ca el la varsta mea lucra si etc intelegi voi.

Multmesc orice ajutor, idee, sfat este bine venit happy

6 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Poţi să începi să creezi lucruri handmade pe care să le vinzi într-un târg ceva, sunt foarte apreciate.
Poţi picta, crea bijuterii, tablouri şi alte lucruri, depinde la ce te pricepi.

| Pandhoraa a răspuns:

Cred ca deja ai implinit 18 ani asa ca poti lucra fara acordul parintilor
ai putea incerca sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca
daca esti din Bucuresti poti merge la sediul firmei pentru un interviu, au si callcenter
gasesti toate informatiile in linkul de mai jos
bafta!
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Poti lua bursa,poti da meditatii, poti vinde ce nu-ti mai trebuie(de exemplu culegeri vechi).cat despre lucru, vezi la un mini market, un magazin normal, poate accepta.

| Mania1987 a răspuns:

Daca tot vrei sa castigi ceva in plu si daca ai timp cateva ore sa postezi un link pe cateva zeci de forumuri poti castiga linistit intre 1si 10 euro pe zi (sau poate mai mult) cu http://xly.us/HABG9
Se castiga din afiliere: la fiecare 10 utilizatori adusi ai 1Euro.
Utilizatorii trebuie sa fie activi si evident reali :)
Postezi link-ul tau de afiliat pe cateva forumuri sau alte site-uri si apoi astepti sa iti vina banii. Platile se fac in orice zi a lunii la minim 10 euro stransi.
Succes!

| tundemihaly a răspuns:

La Avon poti si castigi bani si poti sa faci si o cariera daca vrei mai mult.
Ca reprezentant Avon poti sa castig un venit suplimentar 100-150 de lei sau mai mult - depinde numai de tine. Ai un program flexibil - lucrezi cand vrei - si poti sa las oricand, daca nu mai ai nevoie de bani.

Eu sunt acum si lider Avon. Am o cariera si parintii mei sunt foarte mandru de mine. Castig din fiecare catalog 1000-1500 de lei, anul trecut am primit cadoul o vacanta in Grecia ect.

Daca vrei sa incerci eu pot sa te ajut - ofer toate infromatiile despre Avon si decizia e a ta, devin sau nu reprezentant Avon.
mtunde7@yahoo.com - adresa mea de email sau gastesti-mi si pe facebook: https://www.facebook.com/tunde.mihaly.77

| fannypack90 a răspuns:

La varsta ta e f greu sa iti gasesti de lucru...asta numai daca nu ai vreo cunostinta care lucreaza la vreun depozit sau fabrica, acolo ai putea avea ceva sanse.totusi esti inca tanar si la anul vei avea mai multe optiuni, poate mai astepti putin!