| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.
Am 14 ani si vreau sa deschid un cont PayPal.
Am vazut ca exista si PayPal pentru minori. dar nu gasesc si un site in romana pentru asa ceva. cine ma ajuta?

6 răspunsuri:
| tudorsad a răspuns:

Singurul site care este PayPal este cel de la... PayPal, mai exact www.paypal.com

Oricum, orice tranzactie pe care vrei sa o faci nu poti fara acordul parintilor... oriunde in lumea asta trebuie sa semneze si parintii. Tu fiind minor(a) nu poti face tranzactii fara stirea lor. Asa este legea internationala :D

Mult succes si convinge-i sa iti faca cont :D

| anonim_4396 explică (pentru tudorsad):

Deci, pot sa imi fac contul meu ( sa mi-l faca iei) sau trebuie sa fac eu un cont pe numele tatalui/mamei? Daca trebuie sa imi faca iei, cum imi fac? ( ca pe unu normal de al lor?)

| tudorsad a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, il faci ca pe unul normal. Dar nu stiu exact exact cum se face. Plus ca trebuie sa ai si cardul cu minim 5 lei pe el ca sa poti face verificarea de functionare a tranzactiilor...

| anonim_4396 explică (pentru tudorsad):

Pf. nu am card inca laughing
Ok, Let's make a Visa Electron Junior b-).

| tudorsad a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asa ceva... iti trebuie neaparat card, altfel nu se activeaza contul

| anonim_4396 explică (pentru tudorsad):

Asta nu stiam. credeam ca varianta cu ataseaza un card e optionala doar thinking