| alexandruioancuz a întrebat:

Salutare! Vreau să îmi deschid un cont bancar pentru minori. Ce banca imi recomandați avand in vedere ca vreau sa aiba si mobile banking?

Răspuns Câştigător
| David765 a răspuns:

La BCR, (parcă si Raiffeisen), știu că se poate ca minorii să aibă card bancar. Singur nu te poți duce, ci doar însoțit de mama ta sau tatal tau.
Mai toate băncile au mobile banking, nu-ți face griji.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand banca care este cea mai apropiata de casa ta, ca sa-ti fie usor sa intri in ea si sa faci operatiuni, la nevoie.
Internet banking au absolut toate bancile, fiind doar o functie pe care o poti cere de la banca, cand deschizi contul.
Atentie, prima oara ca sa deschizi cotul, ai nevoie si de prezenta unui parinte si amandoi sa aveti buletinele.