| ComandoFOS01 a întrebat:

Salut tuturor!
Știe cineva ce pensie are un șofer de tir care are lucrat mulți ani pe tir in Europa? Pe comunitate sau cum ii zice.
Vreau sa-mi răspundă doar cei care stiu cu adevărat, nu presupuneri

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde vrei să știe cineva? Câți ani a lucrat, în ce țară? Pensia se acordă cuiva care are acolo plătite asigurările sociale, dacă a cotizat el, dacă a cotizat patronul. De unde vrei să știe cineva de pe TPU situația lui?

| ComandoFOS01 explică (pentru sadrian46):

Stimate domn,
Lumea nu e așa de mica precum pare
Eu așteptam răspunsul de la fiul unui șofer de tir, sau nepot etc
Nu de la alții care doar presupun și aud din alte vorbe. sper ca ai înțeles

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru ComandoFOS01):

Dacă așteptai, așteaptă.