| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU!
As dori sa ma angajez ca si sofer (am categoria B) ori in comunitate ori in tara, dar nu stiu cat de sigure sunt ofertele pentru soferie de pe internet.
Ati putea sa imi da-ti detalii cei care au lucrat si lucra in acest domeniu?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Eu nu iti recomand sa cauti ofertele pe internet fiindca de multe ori sunt fake-uri sau iti ia o parte din salariu fiindca ti-ai gasit de lucru, asta cel putin in strainatate.
daca cunosti pe cineva, sau o firma anume, fa-i o vizita si depunde un cv. o sa lucrezi la inceput cu cineva pana o sa te obisnuiesti, deci nu iti face griji daca nu ai experienta.Ai avea mai multe sanse la reusita daca ai avea mai multe categori la carnet, ajuta foarte mult.
salariul este bine platit, dar sunt si multe riscuri si e un stil de viata diferit. numai bine! happy