| Kedoaka79 a întrebat:

Salut, unde imi pot face in card neteller, in banca? Daca da imi pot lua o aplicatie unde sa vad mereu cati bani am in cont si pot scoate bani si sa bag cand vreau sau cum e? Lamuriti-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

E "gratis" in functie de banca, de exemplu Raiffeisen are StudentoCard cu 0 taxe de administrare...trebuie sa te interesezi. Da, il poti face la orice banca, dar sa te interesezi, gen BRD are MyBRD Mobile, care te taxeaza 4 ron pe luna sa poti administra contul online si tot asa, taxe la retragere si altele, la astea ma refer, nu la cat "dai" cand faci un card; in general, sunt gratis astea. Maxim daca-l vrei personalizat cu o imagine, daca vrea banca.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, sau intre 14-18 ani si acordul parintilor, in functie de fiecare banca, te duci la banca respectiva (e subiectiva chestia, in functie de taxe, sau ce banca ai mai aproape sau toate cele) si intrebi; majoritatea gen brd, bcr, raiffeisen au aplicatii de genul, dar trebuie sa fi atent la tipul de cont si la taxe.

| Kedoaka79 explică (pentru CM7YRE):

Ce taxe? Nu e gratis sa iti faci un card in banca? Acest card il pot face la brd?

| Kedoaka79 explică (pentru CM7YRE):

Am inteles, mulțumesc de raspuns.

| CM7YRE a răspuns (pentru Kedoaka79):

E "gratis" in functie de banca, de exemplu Raiffeisen are StudentoCard cu 0 taxe de administrare...trebuie sa te interesezi. Da, il poti face la orice banca, dar sa te interesezi, gen BRD are MyBRD Mobile, care te taxeaza 4 ron pe luna sa poti administra contul online si tot asa, taxe la retragere si altele, la astea ma refer, nu la cat "dai" cand faci un card; in general, sunt gratis astea. Maxim daca-l vrei personalizat cu o imagine, daca vrea banca.