| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vi se pare buna o afacere cu prepelite?
Adica sa vinzi oua.

6 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Depinde daca gasestii intii cumparatoriii pentruu oua dupa aia potii sa zicii ca ee oo afacere buna nu itii cumperii intii o suta de prepelite si dupa nu ai cumparatorii intii gaseste cumparatori

| Robieski a răspuns:

Da! Am avut si eu prepelite! Oule se vand ca painea calda la fel si carnea, dar trebuie tinute in custi, cu mai multe rafturi, iar "podeaua" custii sa fie putin inclinata ca sa vina ouale intr-un suport facut de tine! Altfel se vor sparge oule fiindca prepelitele nu-s atente si calc peste el pana le sparg! Si sa ai grija sa fie curat si sa nu intre boala in ele... in caz ca intra mor toate! Masculii trebuie separati altfel se vor bate!

| anonim_4396 explică (pentru Robieski):

Multumesc de raspuns, tu le vindeai en-gross sau direct la oameni?

| Robieski a răspuns (pentru anonim_4396):

La oameni! daca te intereseaza am si o cusca de prepelite care o vand!

Răspuns utilizator avertizat