| Dobrinx a întrebat:

Salut!

Vreau sa imi deschid o afacere in oras. Ca si populatie, sunt aproximativ 10 000 oameni.

Ideea mea de baza este sa deschid o sala de jocuri pe consola / xbox.

Functioneaza? Ma intereseaza ca lunar sa reusesc sa scot un minim de profit si suficienti bani cat sa platesc chiria pentru spatiu / salariile / facturile.

De asemenea, astept si alte idei de afaceri, mici, care ar functiona intr-un oras cu 10.000 locuitori.

Vreau exemple baisic: cafenea, patiserie etc. Apoi restul detaliilor le voi completa singur big grin

Funda pentru cine ma inspira cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| blairelovesmusic a răspuns:

Sunt prea multe pentru 10.000 de oameni. Încearcă una din ideile tale.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă poți închiria spațiu în centru, cofetărie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Va functiona daca vrei sa speli bani prin intermediul salii respective. Ca afacere practica, POATE doar daca ai spatiul tau si cateva sute de adolescenti dependenti de consola/Xbox si cu suficienti bani cit sa vina la tine, dar insuficient cit sa isi cumpere console proprii. Brutarie/patiserie mai degraba, sau farmacie daca nu e deja piata saturata.

| Panamax a răspuns:

Ideea valoreaza mai mult decat afacerea.

| blairelovesmusic a răspuns:

Mai bine cofetarie. Sunt farmacii acolo?

| Dobrinx explică (pentru blairelovesmusic):

5-6 farmacii.

Problema cu spatiul este ca se afla intr-o clădire la etajul 1, trebuie sa urci pe scări.

La parter este casa se pariuri.

De astea vreau sa ma duc catre bar + console, poate si biliard, tenis de masa