| londonezu20 a întrebat:

Salutare!
Ma numesc X si sunt plecat din tara de ceva vreme.
Ma gandesc serios sa ma intorc daca ajuta domnu in vara aceasta acasa pentru ca stim cu totii ca nicaieri nu e mai bine ca acasa big grin.
In timpu in care am fost plecat mi-am adunat si ceva banii si ma gandeam sa ii investesc in ceva, dar nu stiu sigur in ce.
Ma gandeam sa inchiriez un spatiu comercial si sa imi deschid un magazin haine import sau un cafe-bar si sa pun si cateva aparate (pacanele) pentru ca stim cu totii ca romanii nostri chiar daca sunt saraci joaca jocui de noroc.
Suma care vreau sa o investesc este undeva la 10.000 euro si chiria pentru un spatiu potrivit pentru asa ceva ar fi undeva la 200-300 de euro lunar ( orasu nu este unu foarte mare )
Poate ma puteti sfatui si voi.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim_Best_1992 a răspuns:

Salutare X, o idee buna ar fi sa investesti intr-un local si in fiecare sambata sa faci discoteca, ar merge foarte bine. Iti spun din propria experienta, am tinut intr-un local discoteca, fara intrare fara nimic, asta pentru ca aveam eu niste datorii la patronal barului si el a facut doar castig din consumatie peste 1500 euro in 2 zile si a doua zi mi-a spus, nu mai imi esti dator cu nimic. Deci, ai putea sa faci un local. Daca reusesti sa faci ceva, sa ma anunti si pe mine sa stiu ce decizie ai luat. Mult succes

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu iti ajung banii, mai ales ca vrei si jocuri de noroc --- ia si citeste cap-coada :http://legestart.ro/......entru-ele/

p.s. zic si eu precum ciumafaia : "trebuie sa fii nebun"! Ti s-a urat cu binele?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii nebun sa te intorci aici. Mai bine fa ceva acolo si stau departe de mizeria asta. Ai o sansa in plus, ai normalitate si civilizatie.

| AndreiX001 a răspuns:

Salut, te poti intoare in tara si sa investesti intr-un bar, magazin haine ce vrei dar aici depinde in ce oras si la ce concurenta ai in afacerea pe care vrei tu sa o faci. Sunt multe cafe-bar-uri in Romania dar nu multi stiu sa isi selecteze clienti. Intr-un final te salut si sper sa reusesti si sa nu uiti sa mai pui ceva la saltea ca nu se stie.