| davidu a întrebat:

vreau sa imi deschid o firma de constructii, imi puteti spune si mie ce trebuie sa fac si cam cat costa? mersi

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Legea nr. 31/1990 privind societatile comerciale, titlul I si II, o gasesti aici: http://www.rubinian.com/lsc_00.php. In functie de forma juridica pe care o alegi trebuie sa indeplinesti formalitatile prevazute. Cel mai bine este sa te adresezi Oficiului Registrului Comertului din judetul tau si aici o sa-ti faca rezervarea de firma, o sa-ti intocmeasca actul constitutiv si te indruma ce trebuie sa faci concret si cat te va costa inmatricularea, mai ales ca aproape toate formalitatile aici trebuie sa le faci, in afara de deschiderea contului pentru depunerea capitalului social, la una din bancile mai apropiate de sediul viitor al firmei. Costul total depinde si de marimea capitalului social. Succes!

| cornel a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai bani pentru firma propriu-zisa

dupa aia sa ai relatii pentru acele materiale

| piata a răspuns:

In vremurile acestea ar fi mai indindicat sa cumparati una:
http://www.piataafacerilor.ro/

| Jitcu_Gheorghe_1973 a răspuns:

Gheorghejitcu@gmail.com PKOUctT80T

| Sorin_Sorinel_1989 a răspuns:

salut... vreau sa stiu si eu cat costa? sa fac o firma de constructii,