| Christian333 a întrebat:

Salut
Vreau sa imi fac un card de credit/debit in dolari sa aiba internet banking si sa il pot folosi in strainatate.
Care credeti ca e cea mai buna optiune?

Răspuns Câştigător
| LauraSpataru a răspuns:

Un card nu are Internet Banking. Contului pe care ti-l deschizi la banca i se aloca un cont de Internet Banking, deci cand faci cardul, ceri sa ti se deschida si un cont de IB. Administrarea lui COSTA.
Despre optiuni... Cred ca depinde de banca. Eu am la BCR si sunt multumita, dar al meu este de DEBIT. Daca tu vrei de credit, fii foarte atent la conditiile de creditare ale bancii (si ma refer in mod special la dobanda).

9 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Eu am Visa de la ING si sunt foarte multumit. Adevarati PRO sunt astia de la ING.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cei mai multi cunoscuti au fost multumiti de ING si nemultumiti de BCR.

daniela
| daniela a răspuns:

Am asa ceva (Visa) de la BRD si sincer a mers extraordinar de bine afara

| Irina a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iei cardul Visa de la ING doar ca e atasat la un cont de euro.

| macgyver a răspuns:

Cred ca cel de Raiffeisen Bank.

| dulcica_6275 a răspuns:

Poti face unul la raiffeizen bank eu am unul si il pot folosi si in strainatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu veau acelasi lucru dar nu stiu cu care banca e bine sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Card de credit in conditii bune 0730 500 090

| cristinela a răspuns:

Visa si Mastercard merg toate si afara.