| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa intru la Fortele Speciale Romane. Ce scoala trebuie sa urmez? Sfaturi.

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Prima dată te înscrii la un liceu militar/faci un curs militar ceva mai amplu. Apoi te duci la Academia Militară și acolo o să găsești mai multe secții și îți alegi pe care vrei. Însă trebuie să ai câteva condiții/ abilități: trebuie să ai condiție fizică cel puțin destul de bună, să ai ceva inteligență și să îți placă materiile reale (mate, fizică, chimie) și ceva biologie.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Academia sau o scoala de politie sau MApN. Depinde unde vrei. Si MAI si MApN au forte speciale. Apoi daca ai forta fizica, indemanare si ceva inteligenta poti sa soliciti incadrarea unde vrei.

| MrJoker30 a răspuns:

Prea mult cs

| 123456FOREVER a răspuns:

Mai întâi școala militară după îți vei da seama