| Cocea_Adrian_Ionut_1985 a întrebat:

Vreau sa va întreb un lucru.Cum se procedează cu admiterea la Fortele Speciale la Batalionul 1 Operatii Speciale Vulturii? Exista vreo posibilitate sa mergi sa faci cursurile sau sa dai probele imediat după liceu? Daca nu,trebuie sa mergi la o anumita arma din academie pentru a urma apoi aceste cursuri? Eu sunt la liceul militar acum si mai am nevoie sa stiu,in caz ca nu pot sa urmez direct scoala pentru forte speciale,ce arma ar trebui sa urmez, daca te recrutează ei din academie sau orice informatie utila îmi puteti oferi, va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Alex_Alex_1998_J0cd a răspuns:

Salut!
Pentru 'Forțele pentru Operații Speciale' se fac cursuri cu durata de 1 an la Școala Militară de Maiștrii Militari și Subofițeri 'Basarab I' Pitești. Eu fac cursurile pentru SGP și după 2 ani vreau să dau acolo, probele cred că sunt cele normale pentru corpul subofițerilor(psiho-sportive-scrise)

| Cocea_Adrian_Ionut_1985 explică (pentru Alex_Alex_1998_J0cd):

Eu o sa dau la ofiteri, nu SGP.Din cate stiu cursurile se fac la Tg Mures