| Bilii a întrebat:

Salut,Vreau sa invat c++. ce ma pot face daca invat c++? si unde pot invata

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Parcă am mai discutat asta

https://www.tpu.ro/......gaja-dupa/

| Bilii explică (pentru sierra1):

Nu ma ajuta cu nimic ce ai spus tu.

| sierra1 a răspuns (pentru Bilii):

Cum de nu-ți dai seama?

ți-am spus să NU te uiți la filmul ăla cu lecții, că ăla nu ajută dar tu, nu și nu. Imi pare că tu nu vrei să fii ajutat că tu știi mai bine.
Incă odată: vizionare plăcută

| Bilii explică (pentru sierra1):

Ce nu ma ajuta ma esti nesimitit acum. nu vezi ca explica si are tot ce trebuie la c++

| sierra1 a răspuns (pentru Bilii):

"Bilii: esti nesimitit acum"

iar ai impresia că vorbești cu mă-ta? (cu cratimă, desigur)

| Bilii explică (pentru sierra1):

XD

| Frank51 a răspuns:

Dacă nu știi ce poți face dinainte, de ce depui efort așa degeaba? Nu ai niciun plan? Înveți fără să știi pentru ce înveți.

Cauta și descarcă un curs de pe udemy, parcurge-l de 3 ori, apoi aplici la joburi ca junior developer, cu puțin noroc peste 6 luni ești angajat.

| Bilii explică (pentru Frank51):

Junior developerul cu ce se ocupa? ce faci la munca

| Frank51 a răspuns (pentru Bilii):

Developer = dezvoltator

Dezvolți aplicații cu ajutorul limbajului de programare respectiv.

Ca și Junior developer ai taskuri mai simple și mai puține ca să poți învăța de la ceilalți developeri, un fel de învățăcel. După ce stăpânești un limbaj de programare ești senior developer. C++ nu este aria mea în programare și nu am prea multe informații despre joburi.

| Bilii explică (pentru Frank51):

Pentru junior developer imi trebuie c++ sau javascript

| Frank51 a răspuns (pentru Bilii):

Nu prea ai noțiunile de bază din programare, câți ani ai?

| Bilii explică (pentru Frank51):

| Frank51 a răspuns (pentru Bilii):

Înseamnă că ești clasa a 10a sau a11a, la ce liceu ești?

| Bilii explică (pentru Frank51):

Charles laugier mate info cls 11

| Frank51 a răspuns (pentru Bilii):

Foarte bine. Învață bine ca să iei notă mare la bac(măcar un 8.5), și dai la facultate tot la mate info pe specializare informatică sau informatică aplicată. Acolo o să înveți minim 3 limbaje principale(java c++ python), și poți alege la acel moment ce-ți place mai mult, ideea este că în programare este greu, drumul de programator are ani buni în spate.

| Bilii explică (pentru Frank51):

Eu voiam in timp ce sunt la facultate sa si lucrez. Pentru nevoia de bani. Imi recomanzi ce as putea lucra in timpul facultatii?

| Frank51 a răspuns (pentru Bilii):

Păi poți lucra orice vrei la început, până o să ajungi programator durează ceva, după cum am spus este un drum lung dar mișto.

Eu am lucrat ca și casier, reprezentant vânzări, customer support, customer advisor, și multe altele, până să fiu programator. Dacă vrei să muncești o să-ți găsești de muncă, dar nu uita, concentrează-te pe învățat și la munca încearcă să mergi 4 ore(part time).

| LPCTSTR a răspuns:

Carti si documentatii, nu recomand tutorialele de pe Youtube.