| CristeaCiprian12 a întrebat:

Salut,vreau sa știu mai multe informații in legătura cu un SRL făcut in România (ca scop îngrijire bătrâni ),dar sa își desfășoară activitatea in Italia,ce trebuie sa fac? Pot lucra cu o firma înființata in România pe teritoriul Italiei, pot face contractele direct cu familia persoanei /persoanelor și sa plătesc taxe salariaților in România, din câte am înțeles in Italia și Spania nu trebuie sa inregistrez angajații, trebuie sa le fac contracte pe 6/6 luni cu prelungire încă 6, după sa bag alta persoana... aștept mai multe informații, va rog!

1 răspuns:
| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Daca o firma straina vrea sa isi desfasoare activitatea in Romania, acea firma va trebui sa fie inregistrata pe teritoriul Romaniei. In Italia si in cam toate tarile din lume se aplica aceleasi conditii. Pai tu faci bani in Italia, si in loc sa platesti taxe guvernului Italian, ii platesti guvernului din Romania? Crezi ca aia-s fraieri?