| Eduard099 a întrebat:

Salut, vreau sa va pun si eu o intrebare.

Cum anume poti face bani cu ajutorul Youtube-lui?

Dau funda si ii sunt recunoscator celui ce ma ajuta sa inteleg de ce este nevoie.

Multumesc Anticipat :*winking

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ai nevoie de filmulete care nu incalca drepturile de autor si care fac un minim de cateva mii de vizualizari. Odata indeplinita aceasta conditie, faci parteneriat cu youtube si ei iti vor pune reclame pe videouri. Apoi vei fi platit la numarul de clik uri care se da pe reclama. In final vei scoate probabil 1-2$ pe luna maxim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

rolling on the floor Tare propozitia finala.

| IceBil a răspuns:

Postezi filmulete cu informatii utile, lucruri si intamplari haioase care pot deveni virale, situatii neobisnuite, locuri frumoase etc., DAR pentru care sa ai tu drepturi de autor. Daca vei posta un clip cu o melodie de-a lui X, nuprimesti nimic.
Youtube afiseaza in pagina filmuletelor reclame iar tu primesti la mia de afisari (in anumite cazuri si in functie de numarul de click-uri) un anumit procent din incasarile avute de Youtube pe respectivele spatii publicitare. Trebuie sa iti faci cont Adsense si sa permiti rularea publicitatii pe clipurile tale si in dreapta sus.