| AnnieM18 a întrebat:

Salutare. Am nevoie urgent de 250 de lei,pana pe data la sfarsitul lunii martie.
Stiti vreo metoda de imprumut fara adeverinta de venit,sigura?
Eu semnez contractul de munca saptamana viitoare, dar am nevoie de bani astazi urgent.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la prieteni, daca mama si tata nu te pot ajuta.
In fond, pentru ce sunt prietenii, daca in cazuri disperate ca acesta, nu te pot ajuta?
Oricum, legal nu-ti da nimei nici un leu fara a dovedesti ca esti angajata si ai venituri lunare.

| AnnieM18 explică (pentru Violleta2022):

Asta e problema...eu nu am nici parinti si nici prieteni care are fi dispusi sa imi dea. Ca asa sunt oamenii in ziua de azi. Toti iti sunt prieteni cand iti e bine, dar dupa...

| ℓαυяα a răspuns:

Cere unor prieteni sau părinților

| danbnz a răspuns:

Daca zici ca e pe o perioada asa de scurta amaneteaza ceva.

| darrio2007 a răspuns:

Imprumuta-te la un coleg/colega si ii dai banii la primul salariu. Te-ai gandit prea departe cand spui ca vrei imprumut fara adeverinta. Nu-ti da nimeni.

| Andreeush a răspuns:

Pentru suma asta ar trebui să apelezi la vreo cunoștință, părinți, rude sau prieteni.
Nu ar avea rost să faci un împrumut la bancă sau vreo instituție de genul ăsta.

| AnnieM18 explică (pentru Andreeush):

Crede-ma ca de azi dimineata for caut pests tot si toata lumea are care in raspuns negativ

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnnieM18):

Atunci te intinzi cat iti este plapuma! Nu ai, nu-ti cumperi!
Cand incepi munca, incepi sa strangi bani si iti cumperi acel lucru.
Asa procedam cu totii, ca nici la noi nu pica banii din cer.

| AnnieM18 explică (pentru Violleta2022):

De fapt era pentru factura la gaz...merci oricum.