| anonim_4396 a întrebat:

Doresc un raspuns urgent si foarte important. La sfarsitul lunii trecute mi-a expirat contractul, am fost chemata sa ma duc ca sa-l prelungesc si nu am plecat nici pana in ziua de astazi, pe motiv ca teoretic mi-am gasit alt loc de munca dar trebuie sa mai astept o perioada cam pana la sfarsitul lunii acesteia, inceputul lunii viitoare, dar locul de munca este asigurat.
Atunci intrebarea ar fi: sa ma duc sa-l mai prelungesc si cand a fi sa plec voi lichida sau sa nu-l mai prelungesc ci sa stau asa pana cand voi pleca de acolo?
Rog doar persoanele cu anumite cunostinte sa raspunda.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa mergi si sa-l prelungesti numai pe perioada determinata, respectiv pana te vei angaja la noul loc de munca, dar decizia este a ta, poate vrei sa te odihnesti perioada asta ori n-ai nevoie de salariu. Trebuie sa ai in vedere ca, daca ai intrerupere, pot aparea unele probleme in legatura cu concediul pentru ingrijirea copilului (daca esti femeie) si cu concediul medical (Doamne fereste!). Numai bine!