| SergiuM a întrebat:

Salutare!
Am primit un mesaj de la un nr de cosmote cum ca am castigat 20de mii de euro la promotia coca-cola!(eu chiar am inregistrat un cod de sub un capac pe site)Scria ca pentru detalii sa sun la un numar de acolo.Am sunat si am vorbit cu un tip care mi-a tot explicat el una alta si pana la urma a spus sa-mi deschid un cont in euro la banca aig si sa pun pe el aproape 500 euro, asa-i ca nu-i adevarat, eu nu am incredere in asa ceva, pai daca castig nu trebuie sa dau eu bani ci i primesc.
Dati-mi un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat ce zic aia.la promotia coca cola poti primi lucruri nu bani.iti sugerez sa ii suni si sa le spui ca vei deschide un cont dar mai intati vei suna politia si le vei explica si lor big grin funda?

10 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Ha ha ha daca tu ai crezut Hai ca m-ai facut sa rad

| Dannyjj a răspuns:

Nu este aadevărat, ar trebui sa primeşti bani nu să pui într-un cont 500 de euro. Dacă te mai deranjează acel tip, du-te la poliţie, explică-le şi lor situaţia şi să vezi cum se rezolvă problema.

| VD_1321 a răspuns:

Nu crede in el pentru ca e doar o farsa...big grin

| lumy5 a răspuns:

E teapa, daca ai castigat 20mil de lei, de ce sa pui tu bani in cont?! Nu face asta, sunt muult care cauta fraieri sa le ia banii!

| cossmy a răspuns:

Normal frate...nu da nimic, ca astia sunt escroci din aia nenorociti...

| Fαntαsy a răspuns:

Se vede de la o posta ca e o inselatorie.
E adevarat! Asa cum ai spus si tu, trebuie sa iti ridici bani nu sa pui in nu stiu ce cont. Mi se pare o mare prostie si din partea celor care te-au sunat laughing. Cred ca sunt oameni in toata firea si nu sunt in stare sa minta calumea. cred ca te-au vazut copil si de aia. sau cine stie. In fine, e bine ca a fost evident si nu ai cazut in plasa lor.winking

| BeLyNdA a răspuns:

Nu prea am incredere nici eu.Eu zic sa nu acceptii sa deschizi acel cont.Fiindca mai sunt si sarlatani care fac acest lucru.

| luvisluvbby a răspuns:

Pai normal astia suna sa te faca sa pui bani in cont undeva si sa ii ia ei... sa nu crezi in asa ceva. si pe mine m-a sunat da le-am inchis.straight face acum u decizi. ce faci da sfatu` meu asta e thinking

| Elisa512 a răspuns:

INSELATORIE CU "I" MARE.Sa nu ai incredere in oamenii astia iti spun sunt escroci care vor doar sa-ti ia banii.Nu-i crede pentru ca o sa te alegi cu o dauna de 500 euro daca ii crezi.(asa i s-a intamplat si nasei mele care a bagat 300 euro intr-un cont ca asa i-a spus unu, si a ramas fara ei a doua zi)

| anadolshe a răspuns:

Ai grija in momentu cand suni te, taxeaza... eu zic sa nu faci treaba asta. ca acum cum vrei tu
oricum ai grija. sicces