| JosePpPp a întrebat:

Caut sponsori pentru o trupa de street dace.Trupa nu este formata dar stiu foarte multi pusti din orasul meu(Dragasani, Valcea) care danseaza si foarte multi se misca uimitor pe melodii de freestyle happy. Stilurile pe care le abordeaza pusti de aici sunt robo, popping, crump, dubstep, breakdance happy avem cate putin din fiecare.Ne mai trebuie doar acea adiere de vant care sa ne uneasca si sa ne ambitioneze.Nu cerem multe. Vrem doar sa putem promova un anume produs, o capanie.Mentionez ca toti despre care vorbesc au experienta pe scena, au participat la concursuri si spectacole, dar au fost neinsemnate si vrem sa facem ceva marewinking. Va rog seriozitate! Lasa'ti comm cu parere si oferte daca puteti. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Mihai118 a răspuns:

Pai... In primul rand, trebuie sa ii strangi pe toti (aveti nevoie de un lider, de preferat sa nu faca parte din echipa care danseaza ca sa nu apara discutii, un fel de manager) Si dupa ce echipa este formata puteti face cateva poze cu voi dansand sau un filmulet care sa le prezentati (ca pe o "mapa de vanzari") pe la diferite companii dornice de sponsorizari, le puteti oferi in schimb publicitate, gen sa va faceti toti tricouri personalizate cu numele trupei si pe ele sa apara si sponsorii, sau inainte despectacole sa le dati 2-3 minute sa vorbeasca despre firma lor...
Imi place ideea voastra. Multa Bafta!

| JosePpPp explică (pentru Mihai118):

Pai faza e ca au fost 2 trupe si s-au despartit din cauza bac'ului...si filmulete avem de la fel si fel de spectacole si un scurt metraj pe youtube despre oras in care e cate un freestylewinking