Întrebare recomandată | Mihαi a întrebat:

Salutare!
De ce acte am nevoie daca doresc sa imi deschid un cont bancar (card) la banca BRD?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna dimineata! De buletin si atat. Trebuie sa ai 18 ani.
Dar nu iti recomand BRD. Au comisioane la te miri ce si nici macar sa faci un transfer online nu poti fara sa mergi la ghiseu sau sa suni la ei pentru a iti aduga in contul de internet un beneficiar. La restul bancilor faci transferuri simplu si rapid. La ING nu ai nici comision pentru asta. BRD iti ia comision 90 bani pentru. orice retragere. BT si ING nu iti iau. Restul nu stiu. Incearca BT, Raiffaisen sau ING. Verifica si lista cu comisioane pentru. fiecare banca. O poti vizualiza online.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cartea de identitate si un parinte daca esti minor

| AnthonyWhite a răspuns:

Eu sincer m-as duce si le-as da doar buletinul.
interesul lor este sa iti ia banii din comisioane.
cate prostii mai trebuie pentru un amarat de cont?

dar problema este ca nu toate sunt okay.
cauti o banca sa nu iti ia bani la retragere si depunere.

din ce imi amintesc ar fi necesar: buletinul si o factura recenta ce ai platit utilitati pentru casa ( apa, gaze, lumina, etc.).