| G30rGe a întrebat:

Cum imi creez un cont bancar in Euro, cum ar trebui sa fac asta?
Eu mai am un card la Banca transilvania dar in Ron, si vreau in Euro, ce acte am nevoie sa pot face asta?
Va rog ajutati-ma, am nevoie de ajutor, urgent!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de cartea de identitate și completezi la bancă un formular pentru deschidere cont în valută.
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face asta mergand cu cartea de identitate la banca. Ideea este ca daca esti minor trebuie sa mergi cu unul din parinti.

| G30rGe explică (pentru Salontanul):

Da, sunt minor. Este obligatoriu cu un parinte sau se poate chiar si un adult?

| Salontanul a răspuns (pentru G30rGe):

Minorul merge numai cu parintele, tutorele legal sau imputernicitul legal. La implinirea varstei de 18 ani isi poate cere drepturile.

| express11 a răspuns:

De buletin si sa platesti deschiderea parca.atat.