Întrebare recomandată | Andwta a întrebat:

Vreau sa imi deschid un cont bancar.
De ce acte am nevoie?
Cat dureaza?
Ce banca imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| laeimbrea a răspuns:

Dacă ai peste 18 ani, ai nevoie doar de buletin si numarul de telefon, din cate stiu, dacă ai sub 18 ani ai nevoie de un părinte să fie cu tine.

Eu am cont la BRD si momentan sunt mulțumit.

| Andwta explică (pentru laeimbrea):

Dupa ce mi-l deschis pot primi si extrasu de cont atunci?

| laeimbrea a răspuns (pentru Andwta):

Desigur, doar cardul il primesti după maxim 10 zile

| Andwta explică (pentru laeimbrea):

Am citit pe net ca extrasu de cont se plateste, e adevarat?

| laeimbrea a răspuns (pentru Andwta):

Nu, cel putin eu nu am plătit nimic

| Andwta explică (pentru laeimbrea):

Multumesc, am reusit sa imi fac.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

ING, cu buletinul atat

| Wr3nch a răspuns:

De buletin si fabuloasa varsta de 18 ani daca vrei un cont ca lumea. Eu recomand BT, am cont si card de 4 ani si nu am avut probleme.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să ai cel puțin 18 ani și buletinul la tine.

| Anca32 a răspuns:

Nu ți recomand deloc Banca Transilvania ca după 12 ani cu cont la ei am renunțat ca sunt cei mai mari escroci. Recomand Brd

| Andwta explică (pentru Anca32):

Eu cred ca toate bancile sunt asa. Eu nu am deloc incredere in ele, cel mai bine banii stau in buzunar la mine, cel mai sigur.

| Anca32 a răspuns (pentru Andwta):

Clar exact asa

| Anca32 a răspuns:

Bt e singura banca care nu as mai recomanda o.

| zNCrys a răspuns:

BCR sau BT sunt cele mai ok de pe piata la ora actuala cu comisioane destul de mici. Eu an BCR si ma folosesc de George (aplicatia) super mult si este super util.