| anonim_4396 a întrebat:

De exemplu daca vand un telefon unui pusti de 12 ani si il trimit prin fan curier el poate ridica coletul sau are nevoie de buletin?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un minor sub 14 ani nu poate cumpara legal si nici nu poate ridica un colet, fiindca nu are carte de identitate.
Trateaza vanzarea cu un parinte sau frate major al acestuia si tot parintelui sau fratelui ii trimiti coletul.

| Dismally a răspuns:

Nu are cum sa il ridice fara buletin. Poti sa il trimiti pe numele tatalui/mamei sale.

Răspuns utilizator avertizat