| bornsinner a întrebat:

Salutare, putin ajutor, va rog!

Cardul mi-a fost capturat in bancomat (banca Transilvania) azi, sambata seara.

Pot face ceva acum avand in vedere ca e inchisa in wekeend? Astept pana luni dimineata si sa merg la banca?

Recunosc, am introdus pin-ul gresit. Nu mi l-am notat nicaieri si nu eram sigur care e, plus ca am citit pe site ca la 5 incercari se blocheaza, deci am incercat de 3 ori, dar l-a capturat.

Alta intrebare: bancomatul mi-a depozitat cardul separat si functioneaza daca cineva vrea sa-si introduca cardul sau s-a blocat de tot?

Mersi mult de raspuns.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Daca gresesti pinul de 3 ori, se va bloca cardul in sensul in care nu poti folosi cardul, dar cardul ar fi trebui sa ti-l dea inapoi bancomatul, nu sa il blocheze inauntru.
Indiferent de zi, orice banca are asistenta non stop si este scris pe bancomat numarul la care sa suni in caz ca ai probleme, suportul tehnic este 24/24.
Si eu am tot la transilvania, numarul se gaseste si pe net la o cautare pe google pe prima pagina.
Succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cumva cardul este si expirat?

| gratargratar a răspuns:

Trebuie sa suni la relatii-clienti la Banca Transilvania si sa le spui despre situatie, pentru a-ti anula cardul. Suna-i acum, ca trebuie sa aiba asistenta non-stop.
Una e blocarea, si altceva e sa nu-ti mai dea cardul inapoi... poate a fost o defectiune a aparatului... Nu iti recomand sa astepti pana Luni.