| booody a întrebat:

Salutare! Stiti cumva daca e legal sa vinzi o afacere finanțată prin fonduri europene?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se poate vinde ca orice bun care are sarcini.
Se face un contract legalizat de vanzare-cumparare intre parti, in care se transmite sarcina de purtare a contractului de finantare.
Astfel, cumparatorul va prelua si obligatile impuse.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva nu este posibil.
Atentie, vei fii controlat si raspunzi de toate fondurile primite si cheltuite, pentru ca trebuie sa dovedesti ca au fost folosite NUMAI pentru proiectul prezentat ca sa obtii acele fonduri.