| Vali1605 a întrebat:

As dori sa aflu ce ar trebui sa fac ca sa pot transporta in mod legal un numar de 4 persoane maximum contra cost intr-o turista? Cum ar fi un Logan, cu scop de efectuarea navetei sau scop turistic, de exp. vizitarea unei manastiri. Am permis de conducere tip b pentru masina.
As dori sa fac curse prestabilite dar nu stiu daca pot sa aleg sa dau bilet ca la microbuz si nu cu aparatul ca la taxi. Si ce acte ar trebui sa am si unde ar trebui sa ma duc?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Și de ce vrei să faci asta legal? Și de ce cu o mașină atât de mică?
Cu Loganul poți liniștit să spui că îți duci familia la mănăstire, în caz că te oprește cineva, asta până strângi bani de un 8+1, pe care tot cu B îl conduci (până la alte legi). Altfel, ar trebui să obții toate avizele pentru transport rutier de persoane ca pentru microbuz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilet? Acte?
Tu ești normal?
Fă-ți treaba de taximetrist ilegal și dormi linistit. Ca tine sunt zeci de mii.
Nu mai baga toate prostiile in seama.