| EmmaDMX a întrebat:

Vizita la nutritionist se face pe baza unui bilet de trimitere sau e contra cost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mateia a răspuns:

Depinde ce nutritionist alegi si unde lucreaza el. De exemplu, eu stiam ca Spitalul Ponderas, care este specializat tocmai in boli metabolice si tot ce tine de slabit si ingrasat are contract cu Casa de asigurari de sanatate, deci ar trebui sa functioneze biletul de trimitere. Poti sa dai un telefon si sa intrebi insa.

| CuriousStuff a răspuns:

Contra cost. S-ar putea sa mearga si cu bilet dar doar in anumite cazuri/boli mai grave.

| vocea a răspuns:

Bilet de trimitere dar oricum e contra cost ca tot iti ia bani

Răspuns utilizator avertizat