| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce tip de afaceri profitabile si-ar putea face un roman in Anglia, Belgia, Olanda sau Luxemburg?
Ma refer adica eu, ca roman, sa ma duc intr-una din acele tari sa sa isi faca o firma de ceva si sa faca bani multi.
Funda

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "bani multi".
In acele tari, pentru localnicii din clasa medie, 100 mii euro sunt o suma la indemana, de rezerva.
La noi, o firma cu un profit de 100 mii euro este considerat o firma puternica.

Totul depinde de cunostintele tale de specialitate, simtul tau de manager si... banii investiti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta depinde de capitalul pe care îl ai și de competențele pe care le ai. la ce anume te pricepi. Acolo poți avea o piață de desfacere mai mare ca în România, dar și concurența este mai mare. Banii mulți sunt o iluzie dacă nu te pricepi la nimic, indiferent unde faci afaceri.

Răspuns utilizator avertizat