| Anonimboy17year a întrebat:

Salutare TPU, eu am specializare pe mecanic auto, am găsit un post la o unitate militară, știe cineva ce salariu are un mecanic auto in armată? As fi foarte interesat, dar sa stiu dinainte la ce să ma aștept. Va mulțumesc! Rog doar pe cei ce au idee despre ce-i vorba sa comenteze, nu ma interesează alte păreri personale!

5 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Daca esti angajat civil ai un spor de 25% fata de o functie de mecanic auto la stat. Vezi nomenclatorul functiilor.
Daca vrei sa fi miitar te interesezi la CMJ din judetul tau si trebuie sa faci o pregatire militara.

| Anonimboy17year explică (pentru mi25):

E o unitate militară de pompieri, mai exact, te ajută sa.ti dai seama mai bine?

| mi25 a răspuns (pentru Anonimboy17year):

Nu ma pricep la MI.

| 19flo79 a răspuns:

Intreb doar,
Daca ai gasit postul asta, cat de dificil este sa suni acolo sau sa mergi pana acolo si sa afli tot ce te intereseaza?
Daca lucrezi in schimburi?
Daca te cheama si noaptea?
Sambete, duminici?

| Anonimboy17year explică (pentru 19flo79):

Nu e nici o problemă de asta, luni la prima ora sunt acolo, eram doar curios până atunci. Ms oricum