| Georgian22 a întrebat:

Familia mea a cumparat o firma in urma cu 9-10 ani, nu a avut obiect de activitate, a inchis-o la scurt timp dupa ce a cumparat-o. Intrebarea mea ar fi : as putea redeschide firma?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

1. Nu exista firma care sa nu aiba obiect de activitate. Probabil ai vrut sa spui ca nu a avut activitate.
2. Daca a fost "inchisa" acum 9-10 ani, cel mai probabil a fost radiata din Registrul Comertului, deci nu poata sa fie redeschisa. Pentru orice eventualitate, poti verifica aici (daca mai stii CIF): https://www.anaf.ro/inactivi/