| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Vreau sa fac un imprumut la banca si sunt student. Stiu ca fara adeverinta de venit nu poti lua un credit. Dar eu l-as putea obtine daca primesc bursa, se pune ca venit? Ca peste tot aproape am vazut ca nu accepta decat salariul, pensii etc. Dau funda. Mersi!winking

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

In principiu nu, incearca sa aplici pentru un card de credit la Banca Transilvania sau la alte banci. Cum ai banii dupa, acoperi si inchizi cardul de credit.

Oricum, mai bine eviti sa apelezi la banci, mai bine te angajezi undeva part time si iei bani de la rude, prieteni si ii inapoiezi ulterior inapoi.

Bancile si mai ales institutiile de credit ofera bani cu dobanzi uriase!

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cine să-ți dea credit?
Bursa nu e venit sigur. Acum o ai, acum o pierzi.
Plus ca nici nu tiara ajunge sa dai înapoi ratele din bursa laughing
Doar dacă iei bursa de 2000 lei thinking

| DeathIncarnate a răspuns:

Bursa n-are cum sa se aplice ca venit...

| darrio2007 a răspuns:

Bursa nu este venit. Trebuie sa ai un salariu stabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se pune ca venit

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti obtine imprumut bancar, chiar daca primesti bursa.
Legea este lege pentru toata lumea, fara exceptii, iar tu nu esti eligibil sa poti lua un credit bancar.
Poti pune pe cineva din familie sa faca imprumutul si tu sa-i dai lunar, din bursa ta.