| mitsuc a întrebat:

Stie cineva o banca de unde poti lua un imprumut doar cu buletinul? Vreau sa nu ceara adeverinta de venit.Multumesc.

6 răspunsuri:
| gloria_1375 a răspuns:

Provident este o societate non-bancara. Trebuie sa ai doar buletinul si un fluturas de salariu. Fara adeverinta.

| bea3x a răspuns:

Din pacate nicio banca nu face asta. Adeverinta de venit e esentiala pentru un imprumut pentru ca in functie de cat castigi, ei calculeaza cati bani iti pot da, ca sa fie acoperiti. Daca tu castigi 2 milioane, si vrei sa imprumuti 100 de mii de euro (un exemplu exagerat, doar ca sa explic), e clar ca nu iti vei putea plati datoria si banca nu isi va putea acoperi pierderea.

Salariul e ca o garantie pentru credit. Tu mai poti sa garantezi cu apartamentul sau casa de exemplu, dar asta doar la imprumuturi mai mari - dar nu iti sugerez asa o solutie, ma gandesc ca suma pe care vrei s-o iei nu e chiar asa mare, si daca se intampla ceva si nu mai poti plati, ei iti vor lua si casa. In orice caz, verifica la mai multe banci inainte sa iei un imprumut, si intreaba in detaliu modalitatile de plata si dobanzi/comisioane etc, pentru ca majoritatea bancilor au termeni ascunsi de care "uita" sa iti spuna.

| 6481 a răspuns:

Http://www.provident.ro/
dar vezi că au dobânzi mari și recuperatori și mai mari. :))

| 6481 a răspuns:

Http://www.provident.ro/
dar ai grijă că au dobânzi mari și recuperatori și mai mari! :p

| RacoteaMihai a răspuns:

Buna

| RacoteaMihai a răspuns:

Buna ziua am o întrebare se poate sa îmi dați credit fără adeverința de venit