| McCrush a întrebat:

Vreau sa stiu cum se face plata la ramburs.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Plata ramburs se face in functie de tipul transportului la ghiseu/curier.
EX: daca primesti un colet prin posta aceasta se face la mesagerie (ghiseul mesageriei) DE UNDE RIDICI SI COLETUL!
Daca vine prin curierat atunci platesti curierului care vine cu coletul(care trebuie` sa-ti elibereze o chitanta de primire!)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti expeditor sau destinatar?
Cel ce primeste coletul, nu il poate ridica pina nu plateste contravaloarea sa. Acolo, la ghiseul Postei.

| Sebastian1996 a răspuns:

Adica atunci cand iti vine coletul cu curierul il platesiti.

| DragosFku a răspuns:

Adica platesti cand vine comanda.

| Ale07 a răspuns:

Cand coletul vine in fata casei tale/blocului tau, tu ii dai banii, altfel nu primesti coletul.

| TCI a răspuns:

Adica platesti cand primesti happy