| Roby14 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca atunci cand trimit un coleg ramburs cu plata pe aviz de o anumita suma si deatinatarul imi da mai multi bani decat scrie pe aviz, se pot primi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Posta sau curierul nu va incasa mai multi bani decat scrie pe actul de expediere, respectiv pretul sau pretul plus transportul, daca te-ai inteles ca destinatarul plateste transportul, asa ca nu-ti va da mai multi bani.

| Superior a răspuns:

Coleg de munca? De scoala? Nu e ilegal sa faci trafic de oameni?

| AlexSalling a răspuns:

Normal ca nu.