| DaimlerAG a întrebat:

Vreau sa vand ceva pe eBay, dar am nevoie de un card la care sa imi atasez contul de paypal. Dar eu nu am un card. Se poate crea online un cad asociabil cu paypal si compatibil pe ebay pe care sa-l pot folosi chiar daca nu a venit inca?

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Daca e vorba de un card sa iti atasezi la paypal, nu poti face nimic online, trebuie sa iti deschizi un cont la o banca, apoi bineinteles sa depui banii in contul respectiv, nu trebuie sa ai venit sa iti faci un card de credit, sa ai peste 18 ani sau daca nu, mergi cu mamica. Nu uita ca iti ia un comision pe luna (depinde la ce banca faci, la AlphaBank nu iti ia nimic din cate stiu) dar daca iti ia un comision pe luna, trebuie sa ai mereu bani in cont, adica sa faci depuneri