| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa atasez un card la contul de paypal? Vreau cat mai in detaliu va rog si imi ia taxa cand scot banii din paypal pe card sau ceva? Vreau sa stiu ce taxe trebuie platite in afara de card, la banca nu mai platesc pentru paypal sau altele nu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai 18 ani impliniti si sa iti dai datele personale corecte, ca in buletin, la Paypal, pentru ca ei te verifica si iti pot bloca accesul.
Contul Paypal acepta VISA card (credit card) sau MasterCard (debit card) sau contul bancar.
Paypalul iti trage $2 din card, prima oara cand adaugi cardul de el si apoi, duap verificarea banacra, iti retunreaza cei $2.
paypalul nu-ti ia nici un ban cand cumperi si platesti prin ei, dar iti ia un procentaj de comision si o taxa adminstrativa, atunci cand vinzi prin ei.
Asadar, cand cumperi, tu nu platesti taxe, dar cand primesti bani in paypal, din vanzare sau de la altii, isi opresc.

Răspuns utilizator avertizat