| annoyingglitterposts a întrebat:

Salutare tuturor, vreau să-mi iau acreditarea ca și consilier financiar, însă cea mai mare întrebare e un găsesc eu clienți?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti faci firma, iti faci website al firmei tale, cheltui intr-adevar niste bani, apoi iti faci reclama si incet-incet ajungi sa ai si clientela, daca te dovedesti a fii foarte bun la sfaturi.

| annoyingglitterposts explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru idei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru annoyingglitterposts):

Ai grija sa ceri feedback de la clientii pe care i-ai servit si au fost multumiti, sugerandu-le sa scrie feedbackul in web-site-ul companiei tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci reclamă și te caută ei.

| annoyingglitterposts explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc pentru răspuns, ceva idei de site-uri?

| sadrian46 a răspuns (pentru annoyingglitterposts):

De exemplu aici, sunt 160000 vizitatori zilnc. Apoi Google, Facebook.

| annoyingglitterposts explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc!

| johnnny123 a răspuns:

La început e greu. Singura variantă este să ai o prezență online foarte bună, să produci mult conținut relevant și de calitate (de exemplu un canal Youtube dedicat finanțelor personale), să-ți construiești o bază de urmăritori și abia apoi să încerci să le vinzi serviciile tale.

| annoyingglitterposts explică (pentru johnnny123):

Mulțumesc din suflet, e o idee bună!